Providing you the best range of metal wire mesh, flattened sharpe wire knitted mesh, wiremesh by scj, ss square wire mesh, automation wire mesh and monel knitted wire mesh with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Material Grade | SS304L |
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Opening Size | 1/2 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Hole Shape | Square |
| Material | Galvanised Steel |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Thickness | 14 Gauge (2.03 mm) |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 240 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS316 |
| Mesh Size | 0-10 per inch |
| Brand | SCJ |
| Hole Shape | Square |
| Surface Treatment | Galvanised |
Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Surface Treatment | Hot Dipped Galvanized |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Hole Shape | Square |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Fitting and Fasteners |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Rectangular |
| Weave Type | Plain |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50 / Sq ft Get Latest Price
| Mesh Size | 0-10 per inch |
| Material Grade | SS316 |
| Hole Shape | Square |
| Brand | SCJ |
| Material | Stainless Steel |
Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hardik Kothari (CEO)
Shah & Co. Jaliwala
36, Abdul Rehman Street
Mumbai - 400003, Maharashtra, India