Manufacturer of a wide range of products which include stainless steel crimped wire mesh, scj wire mesh brand - by scj perforated sheets, mild steel perforated sheet, perforated metal sheets and stainless steel perforated sheet.
₹ 60 / sq ft Get Latest Price
| Crimp Style | Lock Crimp |
| Hole Shape | Square |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Get Latest Price
| Thickness | 14 Gauge (2.03 mm) |
| Material Grade | SS304 |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500 / Unit Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material | Mild Steel |
| Hole Size | 0.5-4 mm |
| Brand | SCJ |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Galvanized, Coated |
| Size | 8x4 And 8x3 Feet |
₹ 150 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Metal |
| Brand | SCJ |
| Surface Finish | Galvanized, Coated |
| Technique | Cold Rolled |
| Thickness | 1 mm - 5 mm |
₹ 150 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS316 |
| Brand | SCJ |
| Surface Finish | Coated, Galvanized |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Thickness | 1 mm - 5 mm |
Hardik Kothari (CEO)
Shah & Co. Jaliwala
36, Abdul Rehman Street
Mumbai - 400003, Maharashtra, India