Manufacturer of a wide range of products which include farm fencing wire, chain link fencing, garden border fence, security fencing wire, concertina wire and galvanized fence.
₹ 12 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | SCJ |
| Wire Diameter | 2 mm - 5 mm |
| Material Grade | SS316 |
| Thickness | 2 mm 6 mm |
| Application | Park, Garden etc |
₹ 87 / Kilogram Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS316 |
| Usage/Application | Playground, Parks |
| Thickness | 2 To 6 mm |
| Wire Diameter | 2.5 To 4 mm |
| Roll Length | 10 To 30 Meter |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Brand | SCJ |
₹ 50 Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Application | Garden, Park etc |
| Brand | SCJ |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Material Grade | SS316 |
₹ 52 / sq ft Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | SCJ |
| Wire Diameter | 1.6 mm To 3.2 mm |
| Surface Treatment | Polished |
| Material Grade | SS304 |
Get Latest Price
| Coil Diameter | 450 mm |
| Razor Type | Single Razor |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 60 / Kilogram Get Latest Price
| Brand | SCJ |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS316 |
| Wire Diameter | 1.6 mm To 5.5 mm |
| Surface Finished | Galvanized |
Hardik Kothari (CEO)
Shah & Co. Jaliwala
36, Abdul Rehman Street
Mumbai - 400003, Maharashtra, India