Our range of products include flattened expanded metal mesh, expanded metal mesh, raised expanded metal mesh, standard expanded metal mesh and metal mesh designs for glass lamination.
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Metal |
| Color | Silver |
| Is It Anodized | Anodized |
| Brand | SCJ |
| Wire Diameter | 0.3 - 8.0 mm |
| Mesh Thickness | 0.5 mm - 8 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Brand | SCJ |
| Wire Diameter | 0.3 - 8.0 mm |
| Material | Metal |
| Is It Anodized | Anodized |
| Thickness | 5 mm - 20 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 125 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Metal |
| Brand | SCJ |
| Wire Diameter | 0.3 - 8.0 mm |
| Is It Anodized | Anodized |
| Thickness | 5 mm - 20 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Metal |
| Brand | SCJ |
| Wire Diameter | 0.3 - 8.0 mm |
| Is It Anodized | Anodized |
| Thickness | 5 mm - 20 mm |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
Get Latest Price
| Thickness | 16 Gauge (1.58 mm) |
| Opening Size | 1/2 Inch |
| Mesh Number Size | 10 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hardik Kothari (CEO)
Shah & Co. Jaliwala
36, Abdul Rehman Street
Mumbai - 400003, Maharashtra, India