Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer aluminium expanded mesh, super duplex stainless steel wire mesh, wire mesh expanded metal and wire mesh consultancy..
Get Latest Price
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Mesh Number Size | 10 |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Material Grade | SS304 |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Surface Treatment | Hot Dipped Galvanized |
₹ 100 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Metal |
| Wire Diameter | 0.3 - 8.0mm |
| Thickness | 5 mm - 20 mm |
| Brand | SCJ |
| Is It Anodized | Anodized |
| Feature | Corrosion Resistant |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Hardik Kothari (CEO)
Shah & Co. Jaliwala
36, Abdul Rehman Street
Mumbai - 400003, Maharashtra, India