Leading Manufacturer of industrial parts cleaning copper mesh, steel micron filtration wiremesh, stainless steel wire mesh, copper wire mesh architectural, copper knitted wire mesh and duplex stainless steel wire mesh from Mumbai.
Get Latest Price
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Air Filtration |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Opening Size | 1/4 Inch |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Hole Shape | Square |
| Surface Treatment | Hot Dipped Galvanized |
| Weave Type | Plain |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 Gauge (2.68 mm) |
| Hole Shape | Square |
| Weave Type | Plain |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Air Filtration |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1000 / Kg Get Latest Price
| Hole Shape | Square |
| Surface Treatment | Cold Rolled |
| Weave Type | Plain |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Metallurgical Industries |
Minimum order quantity: 1 Kg
Get Latest Price
| Material | Nylon |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hardik Kothari (CEO)
Shah & Co. Jaliwala
36, Abdul Rehman Street
Mumbai - 400003, Maharashtra, India